فروشگاهی به وسعت کل بازار ابزار ایران ثبت نام ورود سبد خرید 0


فنر هلی کویل 14 14x1.25 - 1.5D

فنر هلی کویل 14

ico ico کد 14x1.25 - 1.5D
 
icoicoicoicoico
+
gif
فنر هلی کویل
سایز :14x1.25
ارتفاع: 1.5D
جنس: فولاد ضد زنگ
ساخت ایران

قیمت :
0     4000 تومان
افزودن به سبدمشخصات فنی

فنر هلی کویل 14

نقد و بررسی


هلی کویل چیست ؟
مغزی هلی کویل ، مفتولی با جنس فولاد ضد زنگ بوده که ، به صورت فنر پیچیده شده و قابلیت جایگزینی کلیه رزوه های مادگی میلیمتری و اینچی موجود در جهان را داراست .
ساخت این مغزیها بدون استفاده از حرارت صورت گرفته و این امر موجب مقاومت کششی درحد 145 كیلو پوند بر متر مربع در مفتول فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. با جایگذاری مغزی هلی كویل مقاومت رزوه در برابر اصطكاك، فرسودگی و استهلاك بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و پیچ قبلی نیز كماكان قابل استفاده خواهد بود.

موارد استفاده هلی کویل
كاربرد مغزیهای هلی كویل در تولید قطعات جدید به ویژه در فلزات سبک
با توجه به اینکه رزوه های مادگی ایجاد شده در فلزات سبک ( مانند آلومینیوم ) بر اثر چند بار باز و بسته شدن پیچ، سریعاً از بین
می روند، در هنگام تولید چنین قطعاتی استفاده از هلی کویل و نصب آن در قطعه، مانع بروز مشکلاتی از این قبیل می گردد.

– كاربرد مغزیهای هلی كویل برای تعمیر رزوه های صدمه دیده و بازسازی تولیدات از رده خارج
از بین رفتن رزوه های مادگی در قطعات مختلف فلزی از جمله مشکلاتی است که اغلب صنایع با آن مواجه شده و جهت رفع آن معمولاً به عملیات مختلفی از قبیل گشاد كردن محل رزوه، قلاویز كاری مجدد، جوشكاری، بوش گذاری و غیره مبادرت می ورزند كه گذشته از آنكه انجام این عملیات در پاره ای از مواقع به علل مختلف از جمله كم بودن ضخامت قطعه، عدم امكان باز و بسته نمودن آن و ….امكان پذیر نمی باشد، موجب اتلاف وقت و هزینه زیاد نیز خواهد بود، درحالیکه با استفاده از هلی کویل، رزوه های مادگی مطابق با استانداردهای بین المللی ایجاد می شود که از هر جهت بر رزوه های معمولی ارجحیت دارد.

هلی کویل می تواند در كارگاههای متالوژی ، فلزكاری، ماشین سازی، شیمیایی و بطور کلی همه صنایعی که بنحوی با پیچ سروکار دارند مورد استفاده قرار گیرد. از جمله یکی از موارد استفاده از مغزیهای هلی كویل، بكارگیری آن در سر سیلندر اتومبیل و موتورسیكلت( محل بسته شدن شمع ها) و محل بستن پیچ تخلیه روغن موتور می باشد .

سایز هر هلی کویل بر اساس سایز پیچی که می باید در محل استقرار هلی کویل بسته شود شناسایی می گردد به عنوان مثال اگر درقطعه ای قرار است از پیچ سایزM6 استفاده شود، برای تقویت محل رزوه مادگی باید از هلی کویل با سایز اسمی M6 استفاده شود که در حالت عادی قطر هلی کویل نصب نشده قدری بیش از M6 می باشد که بعد از جایگذاری ، قطر داخلی آن، مناسب برای بستن پیچ سایز M6 خواهد بود.

طول هلی کویل بر مبنای ضریبی از قطر آن (d) بوده و معمولاً هر هلی کویل با طول های 1d ، 1.5d ، 2d و….. شناسایی می گردد.

نظرات


برای ارسال نظر باید وارد گردید
ویدئو برای این محصول وجود ندارد